חומרי איטום

ישנם שלשה סוגי חומרי איטום עיקריים:

• זפת
• יריעות ביטומניות
• חומרים אקריליים

חשוב תמיד למרוח שכבת יסוד המקשרת ומחברת את החומרים האוטמים לגג

זפת

זיפות גג בזפת חם נחשבת לשיטת איטום מיושנת אך יחד עם זאת יעילה וטובה. מצד אחד זיפות גג בזפת חם הינו זול יחסית לסוגי האיטום האחרים מצד שני מחזיק מעמד זמן קצר יותר וחייבים להלבין את הגג מידי שנה על מנת לשמור עליו מפני השמש. יש להשתמש בזפת 25/75 בלבד, הזפת קשה וכשהוא קר לא ניתן להכניס את האצבע, כל זפת בו הצלחתם להכניס את האצבע אינו תקני… שכבה ראשונה יש למרוח כ- 1.5 ק”ג למטר, בשכבה שניה 1 ק”ג למטר(בחבית יש כ- 200 ק”ג זפת).

למפרט טכני של זיפות גגות בזפת חם לחץ זיפות גגות

יריעות ביטומניות

כיום נחשבת שיטת האיטום ביריעות ביטומניות כטובה ביותר, חזקה, עמידה מפני פגיעות, מחזיקה למשך זמן ארוך יותר ואין צורך בהלבנת הגג מידי קיץ. יריעה תקנית הינה יריעה בעובי 5 מ”מ . איטום ביריעות ביטומניות יש לעשות על גבי זפת או חומר יסוד מתאים אם יש חומר איטום אחר כמו חומר איטום אקרילי יש קודם לקלפו מהגג ורק אח”כ לבצע את האיטום ביריעות, כמו כן יש לתקן נפיחויות ובועות אויר לפני ההלחמה.

למפרט טכני של יריעות ביטומניות לחץ איטום ביריעות ביטומניות

חומרים אקריליים

חומרי איטום אקריליים אלה חומרים הנמרחים על הגג באמצעות מברשות, משתמשים בהן בד”כ לאיטום מרפסות, גגונים, גגות בהם יש הרבה מאוד דודים מערכות מיזוג וקשה לאטום ביריעות או גגות בעלי שיפועים טובים מאוד וזאת בשל הסיבה שחומרים אקריליים אינם עמידים במים עומדים, מים עומדים יגרמו לחומר האקרילי להתקלף. היתרון בחומרי איטום אלו הוא בכך שקל למרוח אותם, הם לבנים ואז אין צורך לעשות סיוד גג מידי קיץ אך מצד שני החיסרון הוא שיש לחומרים אלו בלאי מהיר יחסית ויש לצבוע לפחות שתיים או שלש שכבות בכדי לקבל גוון לבן מה שמייקר את האיטום (ואין לנו ביטחון שלאחר החורף יישארו לבנים). דבר נוסף שיש לקחת בחשבון הוא שאם נרצה לאטום בעתיד ביריעות ביטומניות או זפת נצטרך לקלף את האיטום האקרילי דבר שייקר את העבודה. החומרים הנפוצים הם פוליגג ואקרילפז

למפרט טכני של חומרים אקריליים לחץ איטום בחומרים אקריליים

Call Now Button